polskienglish

aktualności

Wstecz

CSA

Słupki asekuracyjne

Słupki asekuracyjne

Słupki asekuracyjne stanowią zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, które przy odpowiednim rozmieszczeniu są wstanie zapewnić poziom bezpieczeństwa zbliżony do systemu linowego a nawet go przewyższyć. Częstym argumentem przemawiającym na korzyść słupków asekuracyjnych jest ich cena oraz koszt wykonania systemu zabezpieczającego przed upadkiem w stosunku do wykonania go np. w systemie linowym.

 

Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań pozwalających na montaż tych asekurantów do każdego podłoża. Przed wyborem należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj montażu, gdyż zdecydowana większość produktów przeznaczona jest do montażu bezpośrednio do poszycia dachu bez możliwości stosowania na izolacje.

 

W przypadku wznoszenia nowej konstrukcji nie stanowi to żadnego problemu jednak w przypadku gdy mamy już wykonane uszczelnienie dachu każda ingerencja ma duże znaczenie.

 

Warto w tym przypadku zastanowić się nad wyborem słupka asekuracyjnego przeznaczonego do montażu bezpośrednio na izolacje dachową. Dostępność tego typu rozwiązania jest dość mocno ograniczona, niemniej jednak można znaleźć słupki o takim przeznaczeniu wśród polskich producentów.

 

Instalacja takiego punktu kotwiczenia pomimo wyższej ceny zakupu jest stosunkowo tańsza ze względu na brak konieczności wycinania i odtwarzania izolacji dachowej co wiąże się z dodatkowymi kosztami wykonawczymi firmy dekarskiej.

Nasi partnerzy